Wpisy oznaczone tagiem gotowanie

Wygoda w pracy

Kategoria: Pomieszczenia w domu

Wygodne meble biurowe są połową sukcesu w efektywnej pracy.Wstajesz rano zmęczony. Spałeś dziesięć godzin, a mimo to czujesz się fatalnie, masz problemy z koncentracją, a głowa ciąży ci niemiłosiernie. Na samą myśl o pójściu do pracy zaczyna boleć cię kręgosłup i nadgarstki od pisania na klawiaturze komputera. Dlaczego tak się dzieje? Musisz przeanalizować ergonomię swojego miejsca pracy. Zacznij od biurka i krzesła. Czy siedząc na krześle stopy masz stabilnie oparte o podłogę? Czy twoje łokcie znajdują się na wysokości biurka, a nadgarstki opierają się swobodnie na podkładkach? Czy przestrzeń pod biurkiem jest zabudowana, czy wolna, czy znajduje się tam niezliczona ilość kabli odchodzących od różnych urządzeń biurowych? Czy monitor znajduje się minimum trzydzieści centymetrów od twoich oczu, czy ma odpowiednia rozdzielczość i ekran odbijający szkodliwe promieniowanie? Czy masz na tyle miejsca by spokojnie oprzeć się w fotelu, w taki sposób by plecy przylegały do oparcia- anatomicznego oczywiście? jeśli na wszystkie te pytania odpowiedziałeś nie, to twoje meble biurowe wymagają zdecydowanej wymiany.

Mój azyl

Kategoria: Pomieszczenia w domu

Kuchnia jak i inne pomieszczenia w twoim domu powinny stać się dla ciebie przyjemne. Kuchnie w naszych domach to nasze małe rodzinne świątynie. Spędzamy w nich większość dnia- na przykład gotując obiad, czy kolację, pijemy tam popołudniową herbatę oraz poranną kawę z ciastem. Jest to centrum życia rodzinnego. Niektóre kobiety odpoczywają w kuchni, oddając się codziennym obowiązkom związanym z przygotowywaniem posiłków dla rodziny, a czasami i także przyjaciół i znajomych. Kuchnia to najbardziej uczęszczane przez domowników miejsce i chyba jedno z najbardziej ulubionych, bo nie ma nic przyjemniejszego niż niedzielny obiad w rodzinnym gronie. Pokój przesycony aromatem ziół z rosołku, pieczeni rzymskiej z ziemniaczkami upieczonymi w piekarniku z plasterkiem masełka i posypane startym serem żółty, a do tego gotowana młoda kapustka lub sałatka z kapusty pekińskiej, pomidorka i ogórka konserwowego. Na deser kompot owocowy i to jeszcze najlepiej z owoców z własnego małego sadu- jabłka, gruszki, czereśnie, wiśnie, porzeczki, agrest, a nawet rabarbar, do tego trochę cynamonu i goździków.

Tagi: ,

Kuchnia

Kategoria: Pomieszczenia w domu

Bardzo ważnym pomieszczeniem w każdym mieszkaniu jest kuchnia. To w niej przyrządzamy poranną kawę, gotujemy parówki na śniadanie i robimy kanapki na kolację. Aby to wszystko wykonać, należy dysponować odpowiednimi meblami, które ułatwią nam pracę. Meble jakie powinny znaleźć się w kuchni to przede wszystkim stół lub blat roboczy do przyrządzania potraw i krojenia składników. Blat powinien umożliwiać utrzymanie na nim czystości, a także być w miarę odpornym na zabrudzenia. Należy zaplanować szafki na przechowywanie garnków i naczyń, aby były one łatwo dostępne. Nowoczesne kuchnie umeblowane są w taki sposób że wiele urządzeń AGD jest zabudowane wewnątrz szafek co zwiększa walory estetyczne samej kuchni jak też pozwala uporządkować pracę. Bardzo przydatne są wszelkie kredensy i szafki wiszące. Możemy je wykorzystać do przechowywania przypraw, składników suchych i np. zastawy kuchennej. Umeblowanie kuchni musi zapewniać nam także bezpiecznie jej użytkowanie. W kuchni meble nie mogą nam zawadzać i przeszkadzać, tylko pomagać i organizować pracę.