Wpisy oznaczone tagiem meble

Drugie życie

Kategoria: Meble

Po latach używania każdy mebel traci swój pierwszy blask, urok nowości, przestaje być modny i zaczynamy myśleć co by tu z nim zrobić, żeby albo się go pozbyć, albo go jakoś odmienić. W przypadku łóżek dobrym rozwiązaniem jest oddanie mebla do tapicera, który wymieni nam sprężyny i obije całość nową tapicerka, tu możemy poszaleć i wybrać coś bardzo modnego więc naprawdę możemy tak zapewnić, że jeszcze kilka lat pocieszy nasze oczy. podobnie z fotelami, pufami i także krzesłami z obiciem. Każda taka renowacja nie jest aż tak droga i daje praktyczna odmianę w naszym wnętrzu. Ale trudniej jest już w przypadku szaf, które straciły blask politury, gdzie coś odpadło, zarysowało się itp. Pomysłów na odmianę jest kilka. Możemy poświęcić się pracochłonnemu zajęciu zdjęcia lakieru np. papierem ściernym lub szlifierka i nałożeniu nowej warstwy z ewentualnym kolorem lub ciekawym efektem bejcy. Ale możemy także okleić choćby szafki okleiną, teraz w sklepach dostępne są tak ciekawe okleiny ze efekt wcale nie musi być kiczowaty. Alternatywą jest nawet obklejenie szafki tapetą, najlepiej zmywalną, co daje niesamowite wrażenie i dodaje kilka lat życia zniszczonej już szafie.

Meblowanie

Kategoria: Budowa domu

Meblowanie Meblowanie jest to ustawianie mebli w domu. Kiedy już wszystko pomalujemy i wykonamy wszelkiego rodzaju prace ręczne to wtedy możemy zabrać się za meblowanie, czyli ustawianie mebli? Każdy ustawiany jest według swojego gustu należy jednak pamiętać o kilku sprawach, czyli nie zagracamy małych pomieszczeń rupieciami, ponieważ wtedy są jeszcze mniejsze optycznie poza tym nie ma mowy o tym, aby niszczyły kanony, czyli jeśli mamy na przykład salon to nie może w nim brakować miejsca do siedzenia, ponieważ wtedy nie spełniałby swojej funkcji. Meblujemy w zasadzie każde pomieszczenie, ponieważ nawet w łazience znajdują się szafki i inne sprzęty. Meblując pomieszczenia należy być bardzo ostrożnym, ponieważ meble z reguły są ciężkie i bardzo rysują nasze podłogi najlepiej do tego typu czynności zatrudnić więcej ludzi do pomocy. Meblowanie sprawia ze nasz dom staje się przytulny i miły dla oka a o to właśnie chodzi

Sprytne meble

Kategoria: Meble

Ten kto ma małe mieszkanie wie, jak ważny jest każdy skrawek przestrzeni i odpowiednie zagospodarowanie powierzchni z pomocą mebli, które są nie tylko eleganckie i ładne ale i funkcjonalne dostosowując się do potrzeb danego miejsca. Pierwszym przykładem na taki sprytny mebel są stoły i ławy, które można rozkładać znacznie powiększając ich powierzchnię w przypadku gdy mamy gości itp. Dodatkowo ławy często są regulowane na wysokość, co szczególnie przydaje się gdy nie mamy miejsca na tradycyjny stół. W kwestii stołów warto też zauważyć te, które są przymocowane do ściany i które można łatwo złożyć lub rozłożyć, np. w małej kuchni. Drugim typem sprytnych mebli są łóżka. Oczywiście te klasyczne składane, rozsuwane itp, ale dużo ciekawsze są łóżka dziecięce, które w ciągu dnia są jednym tapczanem, a na noc wysuwa się dolną szufladę, która tworzy drugie odrębne łóżko z własnym materacem i na nieco niższym poziomie niż to pierwsze. To praktyczne rozwiązanie dla dzieci tej samej płci i w zbliżonym wieku, czy dla bliźniąt- oszczędzamy wiele miejsca na dziecięca zabawę i mamy dwa łóżka. Trzeci typ to szafy w których montuje się specjalne obrotowe wieszaki czy nawet przesuwane półki. Szafa może być głęboka, ale mamy wtedy łatwy dostęp do tego co jest z tyłu.

PRL

Kategoria: Pomieszczenia w domu

Meble z sentymentalnej dla wielu osób epoki PRL to naprawdę wyjątkowe meble. Niestety w niezbyt pozytywnym tego słowa znaczeniu. Wszystkie meble były wykonywane z wątpliwej jakości sklejki lub płyty paździerzowej, wszystkie były oklejane podobnymi laminatami i nie miały ciekawego wyrazu. Jednak bardzo cieszyły każdego nowego nabywcę, bo mieć a nie mieć to wielka różnica. Za meblami trzeba było się nachodzić i odstać swoje w kolejkach i komitetach kolejkowych. Bardzo popularne były meblościanki wielofunkcyjne, z wieloma szafkami, pólkami, modnymi barkami. Do tego popularne były szklane ścianki by móc prezentować swoje szklane i porcelanowe zastawy i obowiązkowe jarzeniówki nad biurkiem wmontowane w podsufitkę. Ogólnie kompozycje mebli były mało praktyczne, np. meble kuchenne składały się z wielu małych szafeczek i wielu blatów a brakowało im jednego dużego blatu roboczego. W wielu domach można było spotkać te same meble, tak samo lakierowane i tak samo imitujące szlachetne odmiany drewna. Wśród mebli do spania królowała wersalka w wielu wersjach obić, ale zawsze tak samo wąska i po kilku latach strasząca wystającymi sprężynami. Do tego popularne były amerykanki i tapczany chowane w regał- to była najgorsza wersja miejsca do spania, na wskroś praktyczna.

Dziecięce

Kategoria: Meble

Nikt chyba nie ma wątpliwości, że najmniejsi użytkownicy są najbardziej wymagający. Dzieci niezależnie od wieku potrzebują mebli przede wszystkim bezpiecznych, ale i praktycznych, kolorowych i wesołych. Dla maluchów wszystko musi być dostosowane wysokością tak by dosięganie do mebla nie było zbytnim wysiłkiem. Dlatego na rynku jest cała gama miniaturek dorosłych mebli, małe krzesła, fotele, pufy, mini stoły, niższe półki, szafki itp. A także wiele przyrządów ułatwiających korzystanie dzieciom z bardziej dojrzałych mebli takie jak schodki, podnóżki, drabinki. Dla dzieci liczy się radosny klimat pokoju więc wszelkie ozdoby, kolorowe rysunki, bajkowe postaci i wyraźne kolory są mile widziane. Warto także zapoznać się z oferta mebli systemowych, w które wbudowane jest biurko dla naszego szybko rosnącego dziecka, ale także miejsce do spania i do zabawy wraz z organizerem zabawek w postaci pudeł, szuflad itp. Dobrze urządzony pokój daje dziecku bezpieczne miejsce do zabaw, ale także jest dobrym miejscem do spania i nauki. W przypadku niemowląt dobrze sprawdzają się meble, które z czasem możemy rozbudowywać, np. przekształcając łóżeczko w łóżko dla kilkulatka- to oszczędność i wygoda.