Kategoria Projekt szkoły

Pokój nauczycielski

Kategoria: Projekt szkoły

Pokój nauczycielski jest to miejsce wydzielone dla nauczycieli. Pokój nauczycielskie znajduje się w każdej szkole. Zazwyczaj jest umiejscowiony niedaleko pokoju dyrektora po tom, aby każdy maił ze sobą kontakt. Pokój nauczycielski jest rodzajem pomieszczenia jest bardzo specyficzny i musi być przede wszystkim przestronny, ponieważ nauczycieli zazwyczaj jest wielu i każdy musi się tutaj zmieścić. W pokoju takim najczęściej można spotkać ogromny stół na środku pokoju, przy którym odpoczywają nauczyciele oraz meble. Meble są tutaj bardzo istotne, ponieważ to właśnie tutaj są kładzione wszelkie dzienniki, czyli dokumenty na temat osiągnięć szkolnych uczniów poszczególnych klas. Pokój n nauczycielski jest czynny od samego rana do ostatniej godziny lekcyjnej mają do niego dostęp tylko nauczyciel, chociaż ostatnio się to zmienia i uczniowie także tutaj wychodzą, ponieważ wszystko odbywa się za pomocą kart czipowych jest to bardzo poręczny i prosty sposób, dlatego też występuje w coraz większej części szkół.

Sklepik szkolny

Kategoria: Projekt szkoły

Sklepik szkolny jest to rodzaj terenu. Sklepik taki znajduje się zawsze na parterze, ponieważ musi być dostępny dla wszystkich. Sklepi taki jest bardzo zbliżony do tego naturalnego, ale jest znacznie od niego mniejszy. Jest to spowodowane przede wszystkim mniejszą liczbą produktów, ponieważ w tym przypadku nie ma nabiału czy tez pieczywa tylko określone produkty przeznaczone dla dzieci. Obecnie sklepiki są w większej części szkół, ponieważ dzieci bardzo chętnie z nich korzystają. W sklepiku takim można spotkać przede wszystkim słodycze, ale nie tylko, ponieważ też zdrowe jedzenie takie jak owoce i warzywa. To jednak cieszy się mniejszym powodzeniem niż słodycze, za którymi dzieci przepadają. Sklepik szkolny jest to miejsce, które jest czynne tylko podczas przerwy, ponieważ wtedy dzieci mają wolną chwile, aby coś kupić. Mogą tutaj też zjeść śniadanie, ponieważ sklepiki oferują kanapki dla chętnych.. Sklepik szkolny jest rodzajem bonusa dla dzieci, ponieważ jest to dla nich wielka zaleta i radość zakupy w sklepiku.

Dyżurka

Kategoria: Projekt szkoły

Dyżurka jest to teren dla woźnego. Woźny w szkole pełni ważną role, ponieważ pilnuje porządku i tego, aby szkoła była czysta i zadbana. Musi on naturalnie posiadać swej miejsce do pracy i odpoczynku jest nim właśnie dyżurka to właśnie tutaj woźny trzyma dzwonek i ogłasza nim przerwę lub rozpoczęcie się lekcji. To tutaj udajemy się po gąbkę lub kredę. Dyżurka jest małym pomieszczeniem rodzajem graciarni, w której trzyma się najbardziej potrzebne przedmioty. Dyżurka zazwyczaj jest umiejscowiona na parterze lub w piwnicy. W jednej szkole pomieszczeń tych jest nie wiele, ponieważ ich liczba nie przekracza dwóch. Do dyżurki można też zawsze udać się po pomoc, ponieważ pan woźny zawsze służy rada. Oprócz podręcznych przedmiotów to właśnie tutaj woźny i sprzątaczki odpoczywają w czasie trwania lekcji, ponieważ mogą się tutaj posilić lub spokojnie napić herbaty tutaj nikt nie powołany im ni przeszkadza i nie zakłóca czasu wolnego. Często dyżurka jest też magazynem rzeczy zagubionych i tutaj można je odzyskać.

Szatnia

Kategoria: Projekt szkoły

Szatnia jest to rodzaj przebieralni. W każdej szkole występują dwa rodzaje takiej szatni, czyli jest to szatnia dla odzieży wierzchniej, której pilnuje pani szatniarka lub szatnia na wuef. W pierwszym, wypadku chodzi o pomszczeniem, które najczęściej jest w piwnicy i tam zostawia się kurtki i płaszcze w drugim rodzaju chodzi o duża przestrzeń potrzebną do tego, aby dobrze przygotować się do zajęć. Szatanie mogą być ruchome, czyli jest w nich każdy, kto chce lub mogą być tez szatnie na kilka lat przydzielane. Szatnia jest terenem, w którym wszystko zostawimy i udajemy się na lekcje nic nam nie może tutaj zginać, ponieważ porządek jest tutaj pilnowany przez panią szatniarkę to ona dba tutaj o czystość i lad. Szatnia nie jest czynna ciągle tylko w określonym czasie uczyli podczas przerwy później jest zamykana po to, aby nikt nie powołany się do niej nie dostał jest tak robione ze względów bezpieczeństwa. Każda szatnia posiada w wyposażeniu wieszaki na ubrania, co ułatwia ich składowanie i nie niszczenie się odzieży.

Projekt szkoły

Kategoria: Projekt szkoły

Szkoła jest rodzajem trenu. Na szkolę skład się bardzo wiele pomieszczeń począwszy do pokoju nauczycielskiego skończywszy na salach. Naturalnie sal do zajęć musi być jak najwięcej, ponieważ to tam dzieci przebywają najwięcej czasu. Pomieszczenia szkolne jest to wszystko to, co znajduje się na terenie szkoły, czyli nawet dyżurka wszystko, co jest w szkole należy do niej i nikt nie może niszczyć mienia szkolnego, ponieważ za to grożą poważne konsekwencje. Za pomieszczenia szkole odpowiada wielu ludzi, czyli nauczyciel woźni wszyscy, którzy w szkole przebywają.Pomieszczenia te muszą być przede wszystkim czyste i zadbane po ta, aby każdy miło i bezpiecznie spędzał w nich czas nie ma tutaj mowy o sytuacji gdzie dzieci narażone byłyby na niebezpieczeństwo. Pomieszczeń szkolnych jest bardzo wiele i każde z nich spełnia inna ważną rolę. Pomieszczenia te mogą być ogólnodostępne lub zamknięte przed nieporządnymi osobami tak jak ma to miejsce w przypadku gabinetu dyrektora lub pokoju nauczycielskiego.