Kategoria Budowa domu

Parapety granitowe

Kategoria: Budowa domu

Parapety granitowe Parapety Granitowe, to jeden ze sposobów na pięknie wyglądające okno. Granit jest bardzo twardym naturalnym kamieniem. Parapety granitowe Szczecin wykonane właśnie z tego surowca cieszą się ogromną popularnością właśnie ze względu na trwałość tego materiału, ale także na jego wygląd i estetykę. Parapety granitowe mogą być montowane po wewnętrznej i zewnętrznej stronie okna. Parapety z granitu są wykonane w całości jako płyta granitowa, zazwyczaj mają frezowane rogi oraz kanty tak, aby były bezpieczne dla domowników. Parapety wewnętrzne granitowe montowane są na pianę montażową , dzięki temu parapet nie tylko pełni funkcję dekoracyjną ale także jest to ciepły parapet. Parapety z granitu są wytwarzane w specjalizujących się w tym zakładach kamieniarskich, które posiadają odpowiednie maszyny do cięcia tak grubego i twardego materiału. Gdy chcemy zamówić parapet granitowy powinniśmy znać jego dokładne wymiary czyli długość oraz szerokość, z tym że długość parapetu mierzymy zawsze wpuszczając go kilka centymetrów w ścianę, a szerokość od ramy okiennej poza ścianę kilka centymetrów. Zamontowany parapet granitowy pozostawiamy do wyschnięcia na jedną dobę. Nie zapomnijmy o dobrym zablokowaniu parapetu ponieważ piana montażowa ma tendencję do unoszenia nawet ciężkich materiałów.

Wiercenie w posadzkach przemysłowych

Kategoria: Budowa domu

Wiercenie w posadzkach przemysłowych Wiercenie to czynność polegająca na wykonaniu otworu w danym miejscu czy materiale o odpowiedniej średnicy za pomocą odpowiedniego sprzętu. Wiercenie odbywa się na sucho bądź w otoczce płynu chłodzącego. Wiercenie w posadzkach przemysłowych jest utrudnione z tego względu iż taka posadzka posiada odpowiednią twardość. Wiertło przeznaczone do takich prac pracuje w osłonie wody, która chłodzi je i nie pozwala się spalić, natomiast wiercenie w betonie zazwyczaj odbywa się na sucho. Wiercenie otworów o większej średnicy zazwyczaj odbywa się za pomocą tak zwanej wiertnicy i w większości przypadków wiertnica jest schładzana. Wiertnica lub dobrego rodzaju wiertła na swoich końcach posiadają widię z węglika spiekanego. Materiał ten jest bardzo twardy i odporny dzięki temu wiertło jest bardzo wytrzymałe. Innym surowcem który jest też stosowany w wiertłach jest diament, ale to już są specjalistyczne wiertła bardzo drogie. Więcej problemów przysporzy nam wiercenie w żelbecie niżeli wiercenie w cegle. Żelbet to zbrojony beton, a z kolei cegła jest bardzo krucha i wystarczy nam do tego zwykłe wiertło widiowe. Jeśli chcemy precyzyjnie wywiercić otwór w betonie powinniśmy rozpocząć wiercenie w betonie za pomocą mniejszego wiertła, potem zmieniać je aż osiągniemy odpowiednią średnicę otworu.

Parapety wewnętrzne marmurowe

Kategoria: Budowa domu

Parapety wewnętrzne marmurowe Innym surowcem także bardzo często wykorzystywanym do produkcji parapetów jest marmur. Jest to też surowiec kamienny naturalny, Zazwyczaj ten surowiec wykorzystany na parapet montowany jest wewnątrz budynku. Marmur bardzo pięknie oddaje swoje naturalne piękno. Parapety wewnętrzne marmur montuje się podobnie jak parapety z granitu. Parapety marmurowe Wrocław wymiarujemy identycznie jak pozostałe parapety, czyli musimy doliczyć naddatek na wysunięcia parapetu. Parapety z marmuru prawidłowo osadzone i zamontowane są trwałymi parapetami. Jednak przy ich montażu należy szczególnie uważać by płyta marmurowa nie pękła nam podczas przenoszenia czy układania. Unikajmy jakiego kol wiek puknięcia, które może wyszczerbić nam nasz parapet. Podczas montażu zwróćmy także uwagę na to aby parapety marmur dokładnie przylegały do ramy okiennej uchroni nas to przed dostawaniem się zimnego powietrza tak zwanych mostków termicznych. Jeśli jednak zauważymy choć by delikatną lukę między parapetem a ramą okienną należy ją wypełnić odpowiednim silikonem. Występują różne odmiany marmuru o różnej kolorystyce, dlatego i parapety możemy wybrać odpowiednie dla nas. Ciekawostką jest to, że nie spotkamy dwóch identycznych parapetów jeśli chodzi o wygląd struktury, ponieważ marmur czy granit to surowce naturalne.

Podział tynków

Kategoria: Budowa domu

Ze względu na liczbę warstw i sposób wykonania tynki można podzielić na: jednowarstwowe, dwuwarstwowe, trójwarstwowe, ozdobne i szlachetne. Tynki jednowarstwowe są to najprostsze w wykonaniu, surowe wyprawy rzadko stosowane przy budowie domu (na strychach, w piwnicach itp.). Mogą one być wygładzone od ręki kielnią (tzw. tynki rapowane). Większe nierówności można również przeciągnąć packą. Otrzymana w ten sposób powierzchnia jest stosunkowo równa, choć szorstka. Powierzchnia tynku może być także wygładzona pędzlem umoczonym w wodzie. Tynki jednowarstwowe wygładzone stosuje się przede wszystkim jako podłoże pod pionową izolację murów piwnicznych. Tynki dwuwarstwowe są to tynki surowe i stosuje się je w podrzędnych pomieszczeniach lub jako zatarty na ostro podkład pod tynki doborowe, specjalne lub szlachetne. Składają się z dwu warstw: obrzutki i narzutu. Starannie wykonane tynki dwuwarstwowe mogą stanowić wystarczające wykończenie ścian również w pomieszczeniach mieszkalnych – to rozwiązanie jest wykorzystywane bardzo często

Meblowanie

Kategoria: Budowa domu

Meblowanie Meblowanie jest to ustawianie mebli w domu. Kiedy już wszystko pomalujemy i wykonamy wszelkiego rodzaju prace ręczne to wtedy możemy zabrać się za meblowanie, czyli ustawianie mebli? Każdy ustawiany jest według swojego gustu należy jednak pamiętać o kilku sprawach, czyli nie zagracamy małych pomieszczeń rupieciami, ponieważ wtedy są jeszcze mniejsze optycznie poza tym nie ma mowy o tym, aby niszczyły kanony, czyli jeśli mamy na przykład salon to nie może w nim brakować miejsca do siedzenia, ponieważ wtedy nie spełniałby swojej funkcji. Meblujemy w zasadzie każde pomieszczenie, ponieważ nawet w łazience znajdują się szafki i inne sprzęty. Meblując pomieszczenia należy być bardzo ostrożnym, ponieważ meble z reguły są ciężkie i bardzo rysują nasze podłogi najlepiej do tego typu czynności zatrudnić więcej ludzi do pomocy. Meblowanie sprawia ze nasz dom staje się przytulny i miły dla oka a o to właśnie chodzi